Zapraszamy do skorzystania z możliwości wykonania badania osocza krwi pacjentów w kierunku przeciwciał przeciwjądrowych (ANA) przy wykorzystaniu mikroskopii wysokorozdzielczej STED, która umożliwia szybkie stwierdzenie obecności ANA oraz określenie typu świecenia w/w przeciwciał. Jest to niezbędny element diagnostyki wielu chorób autoimmunologicznych oraz pozwala w niektórych przypadkach zaplanować optymalne leczenie. Badanie opiera się na opracowanej w naszej firmie metodzie identyfikacji typów świecenia ANA na podstawie analizy obrazu mikroskopowego wysokiej rozdzielczości barwienia.
Metoda ta została opracowana dzięki wsparciu Funduszy unijnych, projekt nr POIR.02.01.00-00-0060/20-00.
Czym są przeciwciała przeciwjądrowe (ANA)?
Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA) występują w wielu chorobach autoimmunologicznych (np. Toczeń rumieniowaty układowy, Zespół antysyntetazowy, Twardzina układowa etc.). Auto przeciwciała łączą się z różnymi antygenami w jądrze komórkowym i tylko część z nich jest zidentyfikowana. Dotychczasowe badania oraz obserwacje kliniczne dowiodły, że niektóre autoprzeciwciała mają istotny wpływ na postawienie diagnozy, rokowanie, przebieg i leczenie choroby.
Etapy diagnostyki ANA
Obecnie diagnostyka przeciwciał przeciwjądrowych jest najczęściej dwuetapowa, pierwszym krokiem jest wykrycie ANA w surowicy i innych płynach ustrojowych chorego metodą immunofluorescencji pośredniej. W tym celu wykorzystuje się przeważnie komórki linii Hep-2 jako źródło antygenów, jest to podstawowa i najbardziej czuła metoda wykrywania przeciwciał przeciwjądrowych. Przy użyciu mikroskopu ocenia się, czy jakiekolwiek przeciwciała z surowicy pacjenta związały się z antygenami jądrowymi oraz jaki jest rozkład przestrzenny wyznakowanych elementów.
Jakie są zalety naszej metody?
Główną zaletą oferowanego przez nas badania jest jego szybkość – po jednym teście możemy zidentyfikować typ świecenia ANA, co jest istotne w diagnostyce chorób autoimmunologicznych tj:
– toczeń
– twardzina układowa
– zapalenie skórnomięśniowe/wielomięśniowe
– niezróżnicowana choroba tkanki łącznej
– mieszana choroba tkanki łącznej
– Zespół Sjoegrena
i inne na zapytanie.
Nasza metoda jest przyjazna dla środowiska – w jej trakcie nie zużywamy tworzyw sztucznych tak jak w standardowej metodzie ELISA, a nasze laboratorium zasilane jest w znacznej części energią z paneli fotowoltaicznych.
Dzięki stworzeniu bazy obrazów mikroskopowych ANA, istnieje również możliwość identyfikacji typów świecenia ANA na podstawie przesłanych w formie elektronicznej obrazów preparatów.
Ile to kosztuje?
Cena usługi zależy od ilości przesłanych próbek i ewentualnie podpisanej umowy o stałej współpracy. Dla pojedynczych próbek będzie to koszt na poziomie 800 zł netto, przy stałej współpracy oferujemy atrakcyjne rabaty. Podana cena uwzględnia kompleksowe przygotowanie próbki do badań (barwienie fluorescencyjne), opis wyniku, raport z badań i utylizację próbki. Termin wykonania usługi na obecnym etapie jest to dwa dni od czasu jej otrzymania. Próbkę należy przesłać odpowiednio przygotowanym transportem lub dostarczyć osobiście do naszej firmy na adres biura: ul. Wyżynna 8H, 30-617 Kraków po uprzedniej informacji telefonicznej na numer 607 40 55 15
Formularz kontaktowy
Zainteresowała Cię nasza usługa? Napisz do nas!
Jesteś zainteresowany profesjonalnym szkoleniem z obsługi sprzętu?
Nie zwlekaj!
Napisz do nas wiadomość przez formularz kontaktowy, a Twoje zapytanie zostanie od razu przekazane do odpowiedniego specjalisty!