Analizator MX908 – pierwszy i jedyny na świecie podręczny analizator do detekcji i identyfikacji substancji z grupy Noviczoków!

Opublikowane przez Ewa w dniu

Chemiczne środki bojowe (CWA) niestety nadal ewoluują. Od chloru gazowego podczas I wojny światowej do środków serii G w latach 30. XX wieku aż po współczesne nowatorskie środków zastosowane w Wielkiej Brytanii w 2018 r. Technologia musi ewoluować wraz z tymi zagrożeniami, aby zapewnić ratownikom szybkie i bezpieczne działania w celu ochrony społeczeństwo. MX908 rozszerzył swój tryb CW Hunter o właśnie nowatorskie środki z  serii A, znane również jako środki czwartej generacji (FGA) lub Novichoki.

Novichoki zostały opracowane aby być niewykrywalnymi przez istniejące technologie detekcyjne. Są bardziej trwałe niż inne środki bojowe i co najmniej tak toksyczne jak VX; niektórzy szacują, że nawet 8 razy bardziej toksyczne. Istnieje znaczne ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego, więc wtórne narażenie może być równie śmiertelne i trudne do zidentyfikowania. Potencjalne opóźnione wystąpienie objawów sprawia, że wczesne wykrycie jest jeszcze ważniejsze, aby zminimalizować liczbę ofiar, ograniczyć rozprzestrzenianie się skażenia i przeprowadzić odpowiednią dekontaminację.

ZALETY MX908

• Jedyne dostępne podręczne narzędzie do szybkiego wykrywania i identyfikacji śladów A-230, A-232 i A-234 przy niskich stężeniach na poziomach nanogramów

• Obejmuje szeroką gamę innych CWA, w tym GA, GB, GD, GF, HD, VX i dodatkowe środki serii V (VE, VM, VLX, VS, RVX / CVX i VX acid)

• Rezultaty w 60 sekund dla szybkich reakcji i zwiększenia bezpieczeństwa ratowników

• Niezależnie przetestowane przez MRI Global; wyniki dostępne na życzenie

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o analizatorze MX908 na naszej stronie tutaj.

Kategorie: Aktualności